Cyklistická doprava

Od loňského září jsme pořídili velkou část cykogenerelu Kolovrat a okolí. Zároveň jsme se snažili o co nejrychlejší realizaci připravovaných staveb cyklostezek. Delší cyklostezka povede z Kolovrat do Mnichovic. V úseku Kolovraty-Říčany bude povrch přizpůsoben in-line bruslařům a stezka bude nasvícená, aby po ni mohli jezdit večer například děti z kroužků. Druhá z cyklostezek propojí Kolovraty a Lipany. Přestože to v prosinci vypadalo velmi nadějně, ani do léta se nezačalo s výkupem pozemků. V roce 2004 vysoutěžil magistrát Prahy firmu Zavos, která má realizaci na starosti, bohužel to nejde tak, jak bychom si představovali.

Mimo nových cyklostezek jsme za čtyři roky zvýšili množství stojanů na kola. Jaký je rozdíl mezi cyklostojanem a drátolamem, ukazuje toto   video: https://www.youtube.com/watch?v=BMi6mCiL-qQ&list=PL6uPuPcbLugaefb4NLHzmXs5w54-OdCR3&index=8

Nové stojany tak najdete před ZUŠ, na náměstí, před Knihovnou s infocentrem, u zastávky vlaku, poblíž kostela, školy a na dalších místech.

Antonín Klecanda

Galerie: