Vzpomínky jsou stále živé, prozrazuje první vedoucí Zdeňka Musilová

Jak vzpomíná na samotné začátky Infocentra Zdeňka Musilová, historicky první vedoucí této instituce:

Nemohu věřit tomu, že Infocentrum nedávno slavilo deset let od svého otevření. Velmi to uteklo, ale pro mě je vzpomínka na své působení v této instituci stále velmi živá. Byla to velmi hektická doba, která na nic dlouho nečekala. A tak jsem se do této práce vrhla po hlavě.

Zadání od vedení obce znělo jasně. Dělej, co umíš, a hlavně dobře a naplno! Prostředí bylo tak inspirativní a zájem občanů opravdu nečekaný! Dá se říci, že to šlo tak nějak samo. Měla jsem štěstí na báječnou kolegyni, velmi zkušenou knihovnici Evu Černohorskou. Byla pro mne pravým požehnáním. Časem se k nám ještě připojil nadšený spolupracovník Tomáš Bezouška. A už to bylo!

Pořádali jsme spoustu akcí. Návštěvnost byla jasným ukazatelem, jak se nám to nebo ono povedlo. Z mého vzpomínání to vypadá, že žádné potíže nebyly, ale tak to není. Jenom po pěti letech v penzi v mé paměti už nejsou. A je to tak dobře!

Dnes už vím, že profesně to pro mě byla velmi krásná doba. Přeji Kolovratům a jeho Infocentru do dalších let působení mnoho štěstí a spokojenosti. Věřím, že tomu tak bude.