Infocentrum zůstane vstupní bránou do Kolovrat, věří Blanka Oujezdská

Blanka Oujezdská působila jako vedoucí Infocentra v letech 2006-2011. I jí jsme se zeptali na její zkušenosti a vzpomínky z doby jejího působení v Infocentru.

V Infocentru s knihovnou jsem prožila nádherných sedm let, na které moc ráda vzpomínám. Vžít se do potřeb návštěvníků a navázat na zavedené akce nebylo těžké, protože podobnou práci jsem dělala celý život. Navíc toto zařízení bylo skvěle nastartováno díky bývalému starostovi Ing. Marku Ovečkovi. Velkou zásluhu má také moje předchůdkyně Zdeňka Musilová a kolegové Eva Černohorská a Tomáš Bezouška, kteří infocentru vdechli život.

Nikdy jsem se netajila tím, že Infocentrum lidem z Kolovrat závidím. Mít knihovnu, minigalerii, koncertní síň, přednáškový sál, kde se dá i cvičit i tančit, včetně služeb pro obyvatele obce i turisty pod jednou střechou stále není běžné. A záviděli také přespolní návštěvníci, jimž se tajil dech nad odvážně koncipovaným nadčasovým interiérem.

Aby se lidé cítili v Infocentru dobře a rádi se vraceli za vzděláním či uměleckým zážitkem, bylo důležité jim naslouchat a nechat se inspirovat jejich nápady. A pak už jen stačilo najít pro výstavu, přednášku či kurz volný termín v diáři a nehledět na čas.

Vždyť v kultuře se začíná pracovat, když ostatní končí.

Těší mě, že vedle zavedených akcí vznikly i nové tradice a že se Infocentrum v posledních letech úspěšně připojilo k celostátním knihovnickým akcím nebo ke Dnům evropského dědictví. Ale bez podpory vedení obce, ani bez ochotných spolupracovníků a příznivců či bez neúnavných dopisovatelů do zpravodaje by Infocentrum nebylo ani zdaleka tím, čím je dnes. Proto všem ještě jednou upřímně děkuji.

Věřím, že moji následovníci přijdou s dalšími nápady, jak nabídku akcí a služeb ještě více rozšířit, aby Infocentrum s knihovnou bylo stále vstupní bránou do Kolovrat a srdcem celé obce.