KOL-OR-BĚH 2014

Druhým rokem spolek Naše Kolovraty pořadal orientační běh KOL-OR-BĚH. V tomto roce se na pořádání akce finančně podílela Městská část Praha-Kolovraty přispěním z grantu Kolovratské programy na podporu využití volného času dětí a mládeže v roce 2014.

Závodu se zúčastnilo 31 hlídek čítajících 77 účastníků, z toho 25 dospělých a 52 dětí. Nejpočetnější hlídka měla 11 členů - to skupina maminek s dětmi z Lipan se přidržela hesla „Jeden za všechny, všichni za jednoho“. Trať byla dlouhá přibližně 2,5 km. Do cíle dorazili úplně všichni, byť někteří si závod zpestřili menším výletem mimo rozsah mapy.

Navzdory ránu plnému husté mlhy se dostavil na devátou hodinu na start dostatek nadšených běžců. Kromě tradičního míjení kontrol a ztrácení se v terénu patřilo k nejzajímavějším momentům na trati i zvládání přírodních překážek typu bláto nebo vzrostlá vegetace. Jedna z rodinných hlídek zvládla během závodu dokonce i nakrmit jogurtem  jednoho malého účastníka, kterému už při běhu docházela energie.

Každý, kdo doběhl do cíle a úspěšně složil dílky skládačky představující sochu sv. Donáta, dostal malou svačinku. Při závěrečném vyhlášení se již do všech mohutně opíralo jarní slunce. Výherci v kategorii dospělých získali kromě diplomů i kvalitní tekutou odměnu, účastníci dětské a rodinné kategorii dostali sladkosti a poukázky na výstavu v Království železnic a představení Pohádky o mašinkách.

Pořadatelé akce se již těší na příští rok!