KOL-OR-BĚH se vydařil

Přestože jarní počasí letošního roku dlouho připomínalo spíše zimu, druhá dubnová neděle, během které se konal orientační běh občanského sdružení Naše Kolovraty, se opravdu vydařila. Po nebi se sice v dálce honily šedivé mraky, ale na účastníky běhu nespadla ani kapička natož sněhová vločka, kterých bylo toto jaro opravdu požehnaně. Ke konci závodu vysvitlo i slunce....

V devět hodin ráno bylo už na startu rušno. Poslední soutěžící vybíhali na trať po desáté hodině. Závodu se zúčastnilo 34 hlídek, celkově přes 70 závodníků. Výsledky se vyhlašovaly v 11 hodin a i když závodníci na vyhlášení nečekali dlouho, zvláště děti ocenily umístění cíle na hřišti s mnohými atrakcemi, např. nedávno opravenou lanovkou.

Trasa pro děti a rodiny měřila při optimálním průběhu 2,5 km, pro dospělé asi 3 km. Na dlouhé trati bylo devět (na krátké sedm) kontrol s otázkami, které se týkaly Kolovrat. Věděli byste například odpověď na otázku: Podle čeho byla nazvaná Prknovka? a) podle učitele Františka Prkna b) podle konstrukce hlavní budovy c) podle nedalekého rybníka.

Závodilo se ve třech kategoriích: rodiny  s dětmi, děti do 15 let (samostatně i ve dvojicích nebo trojicích) a všichni ostatní od 15 let výše. Nejpočetněji byla obsazena kategorie rodin s dětmi. Některé sportovně založené děti mladší 15-ti let však projevily přání závodit v kategorii 15 let a výše, protože jim dětská trať připadala krátká; organizátoři těmto malým nadšencům rádi vyhověli.

Terén byl po předchozím dešti místy poněkud rozbahněný, ale dobře vybavení běžci se ničeho nezalekli a podle „nafasované“ mapky dorazili bezchybně do cíle. Tam se všichni účastníci posilnili drobným občerstvením, dostali diplom a vítězové navíc hodnotné ceny. Dobrá nálada, hezký zážitek a zdravě rozprouděná krev v těle byly odměnou pro každého účastníka.

Děkujeme všem šikovným pořadatelům i účastníkům a těšíme se příští rok na viděnou!

A pokud by se někomu nechtělo čekat celý rok, už 12.5. si může přijít zaběhat s Mackem mezi kolovratskými stromy.